Okolice oczu

Ten wrażliwy obszar skóry wymaga ukierunkowanego rozwiązania

Skóra wokół oczu różni się od innych rodzajów skóry twarzy i potrzebuje produktów dostosowanych do jej specyficznych potrzeb. Skóra jest bardziej delikatna i podatna na obrzęki i pękanie naczynek, co skutkuje ciemnymi cieniami pod oczami i wczesnym rozwojem drobnych zmarszczek.

Esse wybiera składniki, które skutecznie rozwiązują te problemy, a jednocześnie są delikatne dla tego wrażliwego obszaru skóry.

Produkty

Poproś swojego terapeutę o rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej skóry.

Styl życia

Twój styl życia może mieć wpływ na Twoją skórę

  • Unikaj pocierania okolic oczu, ponieważ delikatna skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia. Nakładaj produkt, zamiast go wcierać.
  • Upewnij się, że każdy nakładany przez Ciebie produkt nawilżający został opracowany na okolice oczu. Skóra okolic oczu bardzo skutecznie wchłania produkt, a silne konserwanty i inne szkodliwe składniki mogą powodować uszkodzenia.
  • Użyj specjalnie opracowanego płynu do demakijażu do demakijażu lub oczyszczenia okolic oczu, jeśli to konieczne. Demakijaż oczu usuwaj delikatnymi ruchami, unikaj nacisku podczas demakijażu oczu.
  • Weź dobrej jakości suplement omega zawierający co najmniej 600 mg długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA i EPA).
  • Uzupełnij swoją dietę o pokarmy bogate w niacynę (witaminę B3) – słodkie ziemniaki, dynia piżmowa, okra, kukurydza, groszek, pasternak, dynia i dynia to dobre źródła.
  • Upewnij się, że przestrzegasz właściwej rutyny snu – niewystarczający sen może przyczynić się do powstawania worków i cieni pod oczami.

Zabiegi