Skóra tłusta

Kontroluj tłustą skórą, tworząc środowisko dla pożytecznych bakterii

Skóra tłusta dłużej opiera się oznakom starzenia, ale nadmiar sebum może mieć wpływ na zdrowie skóry. Zdrowe drobnoustroje na skórze zużywają nadmiar oleju, więc te pożyteczne bakterie muszą być pielęgnowane. Skóra naprawdę tłusta ma tendencję do lekkiego pogrubienia z otwartymi porami. Makijaż nie trzyma się dobrze, a zaskórniki, przebarwienia i przekrwienie są powszechne. Wiele osób uważa, że ich skóra jest tłusta, a terapeuci często mają trudności z przekonaniem klienta, że depilacja skóry nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Produkty

Poproś swojego terapeutę o rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej skóry.

Styl życia

Twój styl życia może mieć wpływ na Twoją skórę

  • Zawsze utrzymuj kwaśny płaszcz – używaj produktów o zrównoważonym pH (pH 4,5).
  • Unikaj zdzierania skóry z naturalnych barier; dlatego unikaj produktów zawierających alkohol lub ostre środki pieniące. W celu usunięcia przekrwienia i delikatnego złuszczania zaleca się maseczki i środki czyszczące na bazie glinki.
  • Unikaj niepotrzebnego oczyszczania i nadmiernego oczyszczania – może to stymulować skórę do produkcji sebum o niższej jakości, co ma tendencję do działania prozapalnego
  • Unikaj wysuszających środków myjących i toników alkoholem – oba mogą mieć wpływ na zdrowie naturalnej mikroflory skóry i funkcję bariery skórnej
  • Suplement z magnezem i cynkiem wspomagający produkcję kwasu hialuronowego.
  • Używaj produktów zawierających kwas hialuronowy, aby zwiększyć nawilżenie skóry – wpłynie to równoważąc produkcję sebum.

Zabiegi