Z przebarwieniami

Zdrowy mikrobiom ma kluczowe znaczenie w rozwiązywaniu problemów związanych z pigmentacją

Pigmentacja skóry powstaje w wyniku nieregularnego odkładania się melaniny w skórze. Może to być genetyczne lub aktywowane przez zewnętrzne i bardziej kontrolowane czynniki. Melanina jest odkładana w skórze przez melanocyty. Zdrowie melanocytów jest kluczem do prawie wszystkich problemów związanych z pigmentacją, które można podzielić na hipopigmentację (jasne plamy) i hiperpigmentację (ciemne plamy). Plamy mogą być duże (np. bielactwo) lub mogą być ledwo dostrzegalne.

Istnieje ponad 70 różnych zaburzeń pigmentacji. Leki, reakcja na ekspozycję na chemikalia i zmiany hormonalne mogą być pierwszymi czynnikami wyzwalającymi, ale UV jest czynnikiem pogarszającym, podobnie jak niedobór witaminy D. Część ekspozycji na słońce jest niezbędna dla zdrowia i zdrowia skóry, ale styl życia w pomieszczeniach oznacza, że poziom witaminy D jest niebezpiecznie niski u dużej części populacji. To może wydawać się sprzeczne, ale 15 minut bezpośredniego nasłonecznienia dużej części ciała kilka razy w tygodniu jest zdrowe.

Produkty

Poproś swojego terapeutę o rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej skóry.

Styl życia

Twój styl życia może mieć wpływ na Twoją skórę

  • Częsta ekspozycja na słońce na niskim poziomie z zakrytymi obszarami dotkniętymi chorobą.
  • Doustne suplementy witaminy D, jeśli poziom jest niski.
  • Spożycie niezbędnych kwasów tłuszczowych – 15g dziennie oleju lnianego lub 400mg długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA i EPA).
  • Suplement zawierający dzienną dawkę witaminy C (400mg).
  • Ponownie oceń swoją dietę. Przejdź na dietę bogatą w błonnik, niską zawartość cukru i świeżą żywność.
  • Unikaj składników fotouczulających w produktach do makijażu, pielęgnacji skóry i włosów.

Zabiegi