Skóra starzejąca się

Radykalnie zredukuj oznaki starzenia, optymalizując zdrowie skóry

Chociaż starzenie się jest nieuniknione, możesz znacznie opóźnić jego pojawienie się w skórze, stosując produkty, które optymalizują długoterminową kondycję skóry i podejmując rozsądne decyzje dotyczące stylu życia. Starzenie się skóry przeciwdziała starzeniu się na 2 sposoby – poprzez spłycenie zmarszczek i ujędrnienie skóry. Obydwa są związane ze strukturą kolagenu i elastyny w skórze, a na nie z kolei ma wpływ szereg innych czynników. Z reguły, jeśli twoja funkcja barierowa jest zaburzona, a twoja skóra jest w stanie zapalnym, tempo starzenia się przyśpiesza. Zwróć więc uwagę na optymalizację zdrowia skóry, zanim spróbujesz wyleczyć objawy.

Produkty

Poproś swojego terapeutę o rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej skóry.

Styl życia

Twój styl życia może mieć wpływ na Twoją skórę

  • Staraj się zachować różnorodność mikrobiologiczną – dotyczy to zarówno zdrowia jelit, jak i skóry. Jedz nieogrzewane sfermentowane potrawy, takie jak kapusta kiszona lub kimchi i spędzaj czas na łonie natury. Liczy się ogrodnictwo, o ile nie używasz toksycznych herbicydów i pestycydów.
  • Weź dobrej jakości probiotyk doustny i zastosuj probiotyczny zabieg pielęgnacyjny, który zawiera żywe szczepy pożytecznych drobnoustrojów, aby konkurować z pro-starzeniowymi gatunkami.
  • Spożycie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych – 15g oleju z nasion lnu dziennie lub 600mg długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (DHA i EPA).
  • Utrzymuj stały poziom cukru we krwi, jedząc „pełną żywność” i ograniczaj spożycie cukru. Cukier jest jedną z głównych przyczyn glikacji, procesu, który przyspiesza proces starzenia.
  • Uzupełnij minerały śladowe – upewnij się, że miedź i cynk są zbilansowane. Wiele suplementów unika miedzi, ponieważ wywołuje ona nudności, ale głównie uzupełniają cynk w dużych dawkach. Te dwa minerały konkurują o wspólne miejsce wchłaniania, więc często prowadzi to do niedoboru miedzi, a potrzebna jest miedź do syntezy kolagenu i elastyny.
  • Ogranicz zewnętrzne czynniki sprawcze, takie jak dym papierosowy, odwodnienie, złe odżywianie, ekstremalne temperatury i nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV.
  • Upewnij się, że Twoja dieta zawiera aminokwasy wymagane przez organizm, aby wytworzyć wystarczającą ilość kolagenu typu 1. Jedzenie fasoli, orzechów i nasion dostarczy je w formie przyswajalnej.
  • Używaj produktów zawierających antyoksydanty, takich jak ekstrakt z liści Rooibos, olej z nasion marula i/lub olej sezamowy.
  • Używaj produktów zawierających kwas hialuronowy, aby ujędrnić skórę, Mafane, aby rozluźnić mięśnie i/lub GABA (kwas gamma-aminomasłowy), który rozluźnia napięte mięśnie i redukuje drobne zmarszczki.

Zabiegi